مقالات و جزوات

 • انواع زبان های برنامه نویسی plc

  در برنامه نویسی plc ، 5 زبان متداول وجود دارد. یکی از اولین و شاید مهم ترین مزیت های این موضوع در این است که بر روی یک سیستم قابل برنامه نویسی (مانند plc)، می تواند برنامه نویس با توجه به برنامه که به آن سپرده شده است یکی از زبان ها که قابلیت پیاده سازی ساده تر یا بهتر برای آن وجود دارد را استفاده کند.
  ادامه مطلب
 • بررسی cpu های سری s7300

  در این مقاله به بررسی cpu های زیمنس سری s7-300می پردازیم.ابتدا توضیح کوتاهی در مورد 3 مدل Standard-Fail safe-Technology پرداخته و سپس راجع به اطلاعات سری Compactکه کاربرد بیشتری نیز امروزه دارند پرداخته خواهد شد .
  ادامه مطلب
 • معرفی انواع plc های زیمنس

  یکی از معروفترین شرکت های سازنده plc شرکت آلمانی SIMENS AG می باشد. شرکت زیمنس محصولات متنوعی در زمینه برق و الکترونیک تولید می کند که محصولات اتوماسیون این شرکت همانند انواع درایوها، PLC، MINI PLC، HMI و… در زیر مجموعه SIMATIC معرفی می شوند.
  ادامه مطلب
 • تعاریف مقدماتی PLC

  تاریخچه PLC : در سال 1968 میلادی بخش های دراماتیک (Hydramatic) شرکت بزرگ خودرو سازی General Motors آمریکا که وظیفه آن بررسی شرایط و نحوه اتوماتیک سازی پروسه های خط تولید بود، درخواستی را بصورت فراخوان و ارائه طرح پیشنهادی از طرف شرکت های تولید کننده تجهیزات الکتریکی و اتوماسیون، برای تغییر سیستم کنترل رله ای به دلیل مشکلات زیاد آن (حجم بالا، پیچیدگی زیاد، زمان زیاد برای اعمال تغییرات) بیان نمود. از بین شرکت ها و موسسات پیشنهاد دهنده طرح موسسه Bedford از ماساچوست، برنده طرح شد.
  ادامه مطلب
ثبت نام کانال تلگرام

اینماد سایت فن آموزانراهنما

اینماد

پروانه تاسیس آموزشگاه راهنما

پروانه کسب

نمونه مدرک فنی و حرفه‌ایراهنما

مدرک فنی و حرفه ای